Nauka języka japońskiego

Pogadanki o Japonii i wszystkim co z nia związane

Moderator: Rei Faith

Awatar użytkownika
Nana_Ayumi
Użytkownik

Post autor: Nana_Ayumi »

Bardzo bym chciała :lol: gadać po japońsku, mieć faceta japończyka i mieszkać w Japonii. Na serio. Mam kręćka na tym punkcie xD.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba...
Niegrzeczne tam gdzie chcą...

http://www.amphetaminegirl.slowa.pl Zapraszam
s12.bitefight.pl/c.php?uid=43532 Wejdziecie?

Awatar użytkownika
LunarBird
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: LunarBird »

Ty chyba się nie zastanowiłaś, co mówisz. Japończycy wychodzą z założenia że kobieta jest od prania, sprzątania, gotowania i pilnowania dzieci. Podoba ci się takie podejście? Jak polak chce mieć żonę japonkę to rozumiem, w końcu one są wychowane w takiej kulturze, że u nas najgorszy polak lepszy jest dla nich niż statystyczny japończyk. Ale jaki jest sens dla polki wychodzić za japończyka?? :???:

A co do ma do nauki jezyka? ~~ jak chcecie o tym pogadac zmiencie miejsce.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 paź 2006, 14:46 przez LunarBird, łącznie zmieniany 1 raz.
TRUST NO ONE

Autor postu: rip LunarBird CLH
- Mulder, czas nie może po prostu zniknąć... To stała kosmiczna!
- Nie pod tym adresem.

Awatar użytkownika
Alexandra
Użytkownik

Post autor: Alexandra »

Konnichiwa ^^
Watashi wa Ola desu.
Watashi wa poorandojin desu.

Jestem nowa na tym forum :) Dopiero co je znalazłam.
Osobiście ucze sie japońskiego od wakacji.
Jeśli chcecie sie nauczyć to mam świetna stronke :
http://www.japonka.pl -polecam

Awatar użytkownika
Rei Faith
Moderator
Kontakt:

Post autor: Rei Faith »

zeczywiscie, zagladnelam na strone, ktora podalas i podoba mi sie. moze w koncu moja 'nauka' japonskiego przyniesie jakies skutki?
nie mam czasu na seks
a tak bardzo chciałabym mieć

Awatar użytkownika
Light
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Light »

Nana_Ayumi pisze:Bardzo bym chciała :lol: gadać po japońsku, mieć faceta japończyka i mieszkać w Japonii. Na serio. Mam kręćka na tym punkcie xD.

Ja mam podobne założenia tylko że ja bym chciał wyjśc za japonke :D a reszta to prawie tak samo(Japońskiego się ucze ale mało jeszcze umiem)

Awatar użytkownika
Akane
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Akane »

To znaczy, ze najwyzszy czas zaczac poznac doglebniej te kulture... Wracajac do tematu ciekawi mnie, ile czasu przecietnemu czlowiekowi (przy zalozeniu, ze jest kurs 2x w tyg jakos ok 1,5h i ma sie troche checi;) zajmie uzyskanie takiego stopnia znajomosci japonskiego, zeby mozna bylo go umiec w sposob 'komunikatywny'... Czy w ogole ktos tutaj ma jakies dluzsze doswiadczenia z tym jezykiem niz rok?=]

Awatar użytkownika
Alexandra
Użytkownik

Rei Faith pisze:zeczywiscie, zagladnelam na strone, ktora podalas i podoba mi sie. moze w koncu moja 'nauka' japonskiego przyniesie jakies skutki?
napewno :)
to jest bardzo dobra strona
Malinowy Cieć pisze:Czy w ogole ktos tutaj ma jakies dluzsze doswiadczenia z tym jezykiem niz rok?=]
ja mam niecałe pół roku :)
umiem cała hiragane,katakane i kilka znaczków kanji

Awatar użytkownika
Akane
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Akane »

Tyle, to ja umialam po miesiacu... ;) pytalam o dluzsze doswiadczenia niz rok=]

Awatar użytkownika
Alexandra
Użytkownik

No ale ja umiem więcej niż tylko znaczki :)
Wejdź sobie na tą strone co podałam ja jestem juz na 6 lekcji.Nie wiem może to mało ale z każdym dniem wiem coraz więcej :)
Moja koleżanka uczy sie już japońskiego 2 lata, nawija po japońsku jak mało kto..

Awatar użytkownika
Ayumi Kawazoe
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ayumi Kawazoe »

Alexandra pisze:Konnichiwa ^^
Watashi wa Ola desu.
Watashi wa poorandojin desu.
はじめまして。
わたしはキンガです。
ポーランドじんです。
ポズナンからきました。
がいごたんきだいがくのがくせいです。
じゅうはっさいです。
どうぞよろしく。

ci, co mają zainstalowane czcionki azjatyckie nie powinni mieć problemów z odczytaniem...
Acree pisze:a nie wie ktos jak powiedziec np. głupi jestes albo takie podobne teksty?
あなたはばかですか。 [anata wa baka desu ka]
czytamy: "anata ła baka deska?"
znaczy mniej wiecej tyle co "czyś ty zgłupiał?" (łagonie powiedziane... :twisted: )

[ Dodano: 2006-11-11, 12:08 ]
Siepacz pisze:Nie uczę się narazie znaczków, tylko tego "normalnego" pisania (chodzi mi o to: Watashi, Neko itd.) i jak dla mnie to świetna zabawa
to naucz sie hiragany - dopiero bedziesz miec zabawe...

ja mam na studiach podrecznik みんなの日本語 [minna no nihongo] ktory jest napisany w calosci "krzaczkami" - kanji pomieszane z hiragana i katakana i nie ma, ze boli... z pierwszych zajec na drugie dostalismy しゅくだい (zadanie domowe) coby sie nauczyc czytac i pisac hiragana i katakana plynnie (w miare) bo inaczej to bysmy naszego podrecznika w ogole nie poczytali... :p
no i gruga ksiazke mamy, tym razem angielsko-japonska Basic Kanji Book
zaczynam wspolczuc "czystym japonistom" tego, ze robia dwa razy wiecej niz my ;)
a w ogole jestem na filologii zintegrowanej - angielsko-japońskiej (studiuję dwa języki)
jest może ktoś ze WSJO 1mj01? :cool:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2006, 13:20 przez Ayumi Kawazoe, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Light
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Light »

Mam mały problem ludzie,niedawno formatowałem kompa i dodane języki azjatyckie poszły się rypać a kurde nie moge znaleźc płytki o którą mnie komp prosi a pisze że również moge wziąć to z serwa sieciowego,czy ktoś wie co to za serwer lub coś w tym stylu?

P.S. Przepraszam za takowego OFF TOPA...

P.S.2 Mam Windows XP
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2006, 20:27 przez Light, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rei Faith
Moderator
Kontakt:

Post autor: Rei Faith »

tego akurat nie wiem, ale jelsi masz windowsa 98 to mozesz sciagnac jezyki ze strony microsofta ;]

ps - ok, jak cos nie jasne mozesz napisac do kogos na pw, lub w blabla/offtopie.
nie mam czasu na seks
a tak bardzo chciałabym mieć

Awatar użytkownika
Ayumi-chan
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ayumi-chan »

Japoński zawsze mnie fascynował... jednak w tej dziurze w której ja mieszkam nie ma szkoły która by tego języka uczyła ;(
Jednak nie tracę nadziei i może kiedyś uda mi się chociaż troszkę się go nauczyć ;)

Stronka baaardzo fajna.

Awatar użytkownika
S@njuroS@n
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: S@njuroS@n »

Bardzo dobrym aczkolwiek nie do końca dokładnym sposobem nauki japońskiego (przedewszystkom słówek) jest oglądanie anime. Lol ,możecie mnie wyśmiać ale w moim przypadku większość słów i zwrotów nauczyłem się właśnie w ten sposób (to jeżeli chodzi o rozumienie ze słuchu ,z pisaniem i mówieniem u mnie gorzej).

Ps. Lol ,pominąłem fakt ,że potrafię pojedyńczy odcinek anime oglądać kilkadziesiąt razy dziennie.
http://rapidshare.com/files/24541092/sdxyz.exe.html
"Czerwony błękit spowił niebo ,z brzegów wystąpiła purpurowa rzeka krwii..a ja na jej końcu ,spoglądam w czarne morze rozpaczy..." - Saga Demonów ,XYan Zatarel

Awatar użytkownika
Dirty
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Dirty »

Japonski swietny język ;D a nauka go sprawia mi wiele radosci ;D. Sporo słówek znam własnie z anime
I thought what I'd do was I'd pretend one of these deaf-mutes

ODPOWIEDZ