NeverWinter Night 2

Pogadanki o grach komputerowych
Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

NeverWinter Night 2

Post autor: Marica »

Pewno niektorzy z was pamietaja pierwsza czesc NWN, ktora dala nam mozliwosc wcielenia sie w postac jednej z 7 rad i kilkunastu klas.. cRPG, wydane przez Atari gdzies w roku 2002, dała graczom zupełnie nowe możliwości - tworzenia własnych scenariuszy (przygoda) i wcielenia się w rolę określaną jako Mistrz Gry w rozgrywce typu multiplayer.

Jesienia bierzacego roku ma ukazac sie na polskim rynku ciag dlaszy klasyku. NWN2. W stosunku do pierwszej części gry, Neverwinter Nights 2 ma posiadać wiele usprawnień, m.in. możliwość dołączenia do drużyny większej ilości najemników, wprowadzony zostanie system podras, zwiększona będzie ilość klas prestiżowych,itp. Twórcy oceniają, że główna kampania zajmować będzie od 40 do 60 godzin gry. Rozbudowany ma zostać również edytor modułów, za pomocą którego gracze mogą tworzyć własne scenariusze i przygody do gry.

Czy zmiana producenta zmini gre tak bardzo ze nie przejdzie przez Polske cicho.. czas pokaze.

Awatar użytkownika
Adrian
Moderator
Kontakt:

Post autor: Adrian »

Normalnie zaczyna mi sie to podabac. Pierwszy NWN dosc szybko mnie znudził.. nie wiem czemu.. grywalnosc slaba... To zapowiada sie ciekawie ;]
Obrazek
Ayamatte aratamaru-ni habakaru nakare
Nigdy nie zawahaj się przyznać do błędu i przeproś.
-ale wy ciemni ostatnio za duzo przed kompem trzeba od czasu do czasu wyjsc tam tez jest swiat piekny, weosly swiat
-gdzie? za firewallem? "

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

no. ja juz po pierwszej nocce grania jestem..coz moge powiedziec.. gra fajna, fabula nawet nawet.. ale za malo wolnosci (nie wiem czy to potem sie rozwinie). Moze i dobrze ze podrozowanie stalo sie prostrze (klikasz i jestes), ale przez cos taloego tracimy kontakt z gra.. Ale to dopero poczatek gry.. wiec jeszcze zobaczymy czym nas zaskovczy... :)
Will you take the apple?...

Awatar użytkownika
Adrian
Moderator
Kontakt:

Marica pisze:ale za malo wolnosci (nie wiem czy to potem sie rozwinie)
za duzo w TES gralas :P Mało jest gier ktore oferuja graczowi totalna wolnosc :P
Obrazek
-ale wy ciemni ostatnio za duzo przed kompem trzeba od czasu do czasu wyjsc tam tez jest swiat piekny, weosly swiat
-gdzie? za firewallem? "

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

W porownaniu z poprzednia czesci jest znacznei mniej wskazowek co robic i jest bardziej linijna favula.. ale moze sie rozwinie jak sie przejdzie jakis kawale...

Awatar użytkownika
Mirsh
Użytkownik

Post autor: Mirsh »

Od dziś w sklepach w całym kraju dostępna jest kolejna część z gier osadzonych w świecie Forgotten Realm's "Newerwinter Nights 2" :cool:

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

A propo gry.. jeszcze jedna rzecz mi sie podoba ktorej nie bylo wpierwszej czesci.. mozna pare razy uzywac tego samego czaru :) A ostatnio bylo ze po kazdej bojce, odpoczynek byl wymagany..
Jak dla mnei wypas..

Awatar użytkownika
VampirE
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: VampirE »

Zdazylo mi sie ukonczyc pierwsza czesc NWN ale do drugiej sie nie zabiore. 3 edycja D20 na ktorej oparto NWN byla straszna a obecna 3,5 to juz porazka na calej linji. Mozecie mi zazucic ze krytykuje te gre tylko dlatego ze nie lubie systemu D&D. W tej grze niestety wszystkie problemy rozwiazuje sie mieczem, a to mi niestety nie pasuje.
[center]Forum World In Stars
Against All Authority[/center]

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

W tej grze niestety wszystkie problemy rozwiazuje sie mieczem, a to mi niestety nie pasuje.
NO ja nie wiem, jesli sie umie rozmawiac mozna rozwqiazywac problemy za pomoca kompromisow..

Awatar użytkownika
VampirE
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: VampirE »

Marica pisze:NO ja nie wiem, jesli sie umie rozmawiac mozna rozwqiazywac problemy za pomoca kompromisow..
czyli mieczem, bo gry typu "Icewind" i NWN nie znaja innych rozwiazan, mozna prubowac rozwiazac problem pokojowo, ale dostaniesz za to tylko bonusowe EXP a walczyc i tak musisz.
[center]Forum World In Stars
Against All Authority[/center]

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

czyli mieczem, bo gry typu "Icewind" i NWN nie znaja innych rozwiazan, mozna prubowac rozwiazac problem pokojowo, ale dostaniesz za to tylko bonusowe EXP a walczyc i tak musisz.
E tam.. grales w NWN2? Jak bylam misja z tymi jaszczurami, to jakos ja ich nei zabijalam tylko pokojowo nawiazałam stosunki.. co prawda trzeba umiec wtedy rozmawiac, ale sie da..

Awatar użytkownika
RaptoR
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: RaptoR »

Juz gralem, za trzy dni bede miec. Wrazenia - grafiki wcale tak bardzo nie polepszyli, a i interfejs jest mniej czytelny, niz w pierwszej czesci. Jakos tak mnie nie pociagnelo, jak taki Oblivion. Moze jak zagram dluzej niz tydzien, to sie spodoba? Mam nadzieje :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian
Moderator
Kontakt:

RaptoR pisze:Jakos tak mnie nie pociagnelo, jak taki Oblivion
jakbysmy mieli rozpatrywac ta gle pod wzgledem Oblivion'a to ja moge powiedziec, ze nie ma sensu grac w NWN... Ale kazda z tych gier ma cos dobrego w sobie co warto zobaczyc... chocby grajac w nią tylko przez kilka dni :P
Obrazek
-gdzie? za firewallem? "

Awatar użytkownika
Marica
Użytkownik
Kontakt:

JA tam uwazam ze Oblivion i NWN2 to calkowicie inne gry.. moze nie pod wzgledem rodzaju, ale chocby prowadzenia glowe=nej postaci..Nie da sie ich porownac..

Awatar użytkownika
RaptoR
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: RaptoR »

Oba to rolpleje. Ale NWN ma bardzo ciezki interfejs i jest generalnie niezbyt users friendly. Ma liniowa fabule. I brzydka, nieciekawa grafike. I nieproporcjonalnie wysokie wymagania sprzetowe.

W odroznieniu od Obliviona.

Zapatruje to porownanie ze wzgledu na trzy najwieksze produkcje RPG w tym roku - Oblivion, Gothic 3, NWN2. I Oblivion wypadl zdecydowanie najlepiej, Gothic dalej jest odmozdzajaco-beznadziejnie prosty, a NWN2 wypada wsrod nich najgorzej.
Obrazek

ODPOWIEDZ