Baldur's Gate I i II

Pogadanki o grach komputerowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirsh
Użytkownik

Baldur's Gate I i II

Post autor: Mirsh »

Produkt który zatrząsnał ówczesnym growym światem i przywrócił do łask mocno podupadłe cRPG.
Gra zawiera mnóstwo questów wiele sporych lokacji i unikalnych magicznych przedmiotów .Posiada świetną grywalność i potrafi przyciągnąć mimo już obecnie nienajlepszej grafiki .Zaś dzięki modom potrafi zaskoczyć czymś nowym .
Oparta na regułach AD&D wersji 2 ,ale dzięki nietrudnemu przekonwertowaniu silnika z Icewindale II także w wersji 3 .

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Post autor: Rei Kon »

Grałam w pierwszą część, a u kolegi trochę w drugą. Można się wciągnąć, chociaż system D&D nie ma dla mnie w sobie nic specjalnie ciekawego.
Ale i tak gra ciekawa.
This wound shall be like the chills of winter: swiftly forgotten when spring shoots rise.

Awatar użytkownika
Mirsh
Użytkownik

W pierwszej części postawiono bardziej na wczucia się w klimat średniowiecza i walki bronią .Za to już w drugiej części rządzi magia .I mimo że to właśnie w części drugiej wyciśnięto z silnika Infinity znacznie więcej ,to do pierwszej części mam spory sentyment .
Możnaby dużo na jej temat napisać ,zresztą do dziś ma mnóstwo fanów ...

Awatar użytkownika
RaptoR
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: RaptoR »

Moze i w dwojce bylo wiecej magii, to w pierwszej czesci mozna bylo zrobic niezly wymiot slabymi czarami ;]
Wole dwojke. Zdecydowanie. Za grafike tez, ale przede wszystkim - fabula. W jedynce absolutnie mnie nie wciagnela, wrecz mnie nudzila.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rei Faith
Moderator
Kontakt:

Post autor: Rei Faith »

zgadzam sie z Raptorem jesli chodzi o fabule. 2 wole rowneiz dlatego, ze latwiej bylo zginac i postac wolno sie rozwijala. jakos nie bawia mnie gry w ktorych musze zabic tysiac razy jednego slabego potwora by przejsc dalej :)
nie mam czasu na seks
a tak bardzo chciałabym mieć

Awatar użytkownika
Mirsh
Użytkownik

Na samym początku nie było słabych przeciwników. można było zginąć bardzo łatwo. A w dwójce przy odpowiednm doświadczemniu gracza mało kto może cię naprawdę zabić.

ODPOWIEDZ