Warhammer

Pogadanki o grach komputerowych
Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Warhammer

Post autor: Rei Kon »

Hmm... Tak... Nie znalazłam takiego tematu(nawet opcją "szukaj" :P), więc na razie jestem spokojna, że nie zdublowałam tematu :P
Teoretycznie powinno się to znaleźć w dziale RPG, ale to chyba nie ten system... :roll:
Może uda się zorganizowac tu jakąś sesję? Poprzednim razem nie wypaliło, więc może teraz...
Poza tym, czy są tu jeszcze jacyś Mistrzowie Gry? :D Ja na przykład muszę być MG z obowiązku... Przydałyby się jakieś dobre rady, jak ciekawie prowadzić sesję, jak nie zanudzić graczy itd.
A może sami gracze się wypowiedzą, co ich najbardziej interesuje na sesjach?
A jeśli zdublowałam temat to bardzo, bardzo, bardzo serdecznie przepraszam :oops:
This wound shall be like the chills of winter: swiftly forgotten when spring shoots rise.

Awatar użytkownika
Master Ragnarok
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Master Ragnarok »

potrzeba mi... informacji... na przykład skąd zdobyć podręcznik gracza do Warhammera (tzn. interesuje mnie cena :) )... Co do chęci to wątpie. JA jestem jasnozielony, mało kto miał kontakt z rasowymi RPG-ami. Znowu nie wypali.

Awatar użytkownika
Rei Faith
Moderator
Kontakt:

Post autor: Rei Faith »

Ja mam podręcznik do Warhammera w domu. Moj brat jest szanownym MG :S
W razie czego mam nawet na kompie pare informaci... (jak co to pw slijcie)
nie mam czasu na seks
a tak bardzo chciałabym mieć

Awatar użytkownika
Kawazu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kawazu »

Ja grywałem swego czasu choć preferuje inne systemy :P A co do MG to swego czasu byłem takowym jednakże w D&D

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Master Ragnarok pisze:potrzeba mi... informacji... na przykład skąd zdobyć podręcznik gracza do Warhammera (tzn. interesuje mnie cena :) )... Co do chęci to wątpie. JA jestem jasnozielony, mało kto miał kontakt z rasowymi RPG-ami. Znowu nie wypali.
To można najpierw zacząć uczyć itd. :) http://www.exoduswfrp.prv.pl/ http://www.athel.prv.pl/ http://szarysmok.eu.org/ Parę linków tak na dobry początek ;)
Cena podręcznika - Do pierwzej edycji to nie wiem, chyba już nie ma w sprzedaży, ale od kolegi słyszałam, że można na allegro dostać za setkę. Druga edycja - 110 zł, nowa :) Podręcznik można chyba dostać w empikach, księgarniach itp. ew. zamówić przez internet.
Trzeba trzymać kciuki, a jak nie grać, to chociaż wymieniać się tu pomysłami na sesje i już :D Zawsze jakas pomoc dla grających(prowadzących?). Może jakieś ciekawe elementy do historii postaci? Możliwości jest wiele, granie to tylko jedna z nich :)
This wound shall be like the chills of winter: swiftly forgotten when spring shoots rise.

Awatar użytkownika
Master Ragnarok
Użytkownik
Kontakt:

No cóż jestem za... i przydałoby się coś ciekawszego niż w tej aktualnej grze RPG

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Master Ragnarok pisze:No cóż jestem za... i przydałoby się coś ciekawszego niż w tej aktualnej grze RPG
Coś ciekawszego czyli co konkretnie masz na myśli?

Awatar użytkownika
Master Ragnarok
Użytkownik
Kontakt:

tzn. jakaś mapka, bestiariusz, system królestw, ludzie lubią takie rzeczy :)

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Master Ragnarok pisze:tzn. jakaś mapka, bestiariusz, system królestw, ludzie lubią takie rzeczy :)
Nie ma sprawy. Druga edycja kręci się wokół Imperium, a więc opis z podręcznika:
Imperium - największa kraina Starego Świata - to najpotężniejszy bastion ludzkości, od wieków opierający się nieustannemu zagrożeniu ze strony Chaosu. Północną granicę mocarstwa, rządzonego przez Imperatora Karla Franza, stanowi Morze Szponów i królestwo Kisleva. Od wschodu i południa otaczają je Góry Krańca Świata. Zachodnią granicę tworzą Góry Szare. Niemal cały obszar Imperium pokrywają prastare, gęste lasy będące schronieniem różnych dzikich i niebezpiecznych stworzeń. Wioski, miasteczka i grody to prawdziwe wyspy cywilizacji pośród morza dzikich, bezludnych obszarów.
Mieszkańcy Imperium toczą nieprzerwaną walkę o przetrwanie, próbując radzić sobie z nieustannym zagrożeniem, zarówno ze strony najeźdźców, jak i działających w ukryciu heretyckich kultów.

Z rozkoszą dałabym tu jeszcze "Czasy Sigmara" i "Ziemie Elektorów", ale trochę mnie oczy szczypią ;P joke, po prostu to jest dosyć długie i nie wiem, czy komuś to się przyda. Przy okazji zamieszczę jeszcze to, co lubię najbardziej, czyli wszystkie krainy :)

Awatar użytkownika
Redvampire
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Redvampire »

BTW Warhammera , to choc ja jestem zwolennikiem bitewniaka 40k i jego roplayowej adaptacji , tow tradycyjnego fantasy roleplay grywam często , niestety czesciej zmuszaj mnie do prowadzenia tak samo jak w D&D niestety w swoim miescie robie głuwnie za etatowego MG :(. A czasami chciałbym Grać. Swoja droga wrmłotek jest troche lepszy dla MG gdyż łatwij jest w nim trzymac graczy w ryzach strachu i napieciu :P

Awatar użytkownika
Master Ragnarok
Użytkownik
Kontakt:

no to jak ? robimy coś w tym kierunku ?

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

Czekam na zachętę jeśli chodzi o przepisywanie :P a jeśli chodzi o grę, no to... dalej, dalej, co jest? :twisted:

Awatar użytkownika
VampirE
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: VampirE »

Kurde kiedyś w to grałem, ale to było tak dawno że już sam nie poamiętam kiedy. Swoją drogą to bym zagrał gdybym miał z kim.
[center]Forum World In Stars
Against All Authority[/center]

Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik

No dobrze więc potrzebna będzie lista chętnych do grania i ktoś jako MG, a później historia postaci wg podręcznika warhammera, czyli odpowiedzi na 10 ważnych pytań :) 10 czy ile ich tam było...

Awatar użytkownika
Locutus of Borg
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Locutus of Borg »

Osobiście wolałbym grać w Warhammera 40k orkiem... Ale w Warcha nie odmówię... Innymi słowy- jakby co, jest jeden chętny...
Pytanie - grałoby się tylko na te podstawowe, nudne profesje, czy też można by pójśc na woja Chaosu czy co?
Orkses is never beaten in battle. If we win, we win. If we die we die, so it don't count as beat. If we runs for it, we don't die neither, so we can always come back for anuvver go, see!

ODPOWIEDZ